O SZPITALU

Historia najstarszego szpitala w Kielcach rozpoczyna się w 1827 roku. Wtedy to, opierając się na środkach społecznych, powstał Szpital Instytutowy. Początkowo działał pod zarządem Towarzystwa Dobroczynności, a w 1832 roku pieczę nad nim przejęły władze państwowe. W 1833 roku Szpital Instytutowy przeszedł pod zarząd miasta pod nazwą Szpital Miejski św. Aleksandra.

20-łóżkowy szpital nie mógł zaspokoić potrzeb mieszkańców Kielc, w 1837 roku wybudowano więc budynek przy ul. Dąbrowskiej (dziś ul. Kościuszki), a z biegiem lat rozbudowywano go. W 1945 roku na krótko patrona placówki zmieniono na Tadeusza Kościuszkę, a na początku lat 50. szpital zyskał rangę wojewódzkiego.

Szpital Kielecki św. Aleksandra sp. z o.o.

Po kilku przemianach, w 1990 roku ostatecznie powrócił pod skrzydła władz miejskich, a w 2003 roku także pod opiekę św. Aleksandra. W 2006 roku rozpoczął się dla szpitala okres dynamicznych zmian. Z dniem 1 lipca 2006 roku udzielanie świadczeń medycznych rozpoczął Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Św. Aleksandra w Kielcach, a w 2011 roku właścicielem placówki została spółka Artmedik, wprowadzając w szpitalu nową jakość opartą na nowoczesności, ale i wieloletnim doświadczeniu.

WYJĄTKOWA KAPLICA

Alternative flash content

Requirements

Panorama kaplicy 3600

Można używać nawigacji trzymająć lewy klawisz myszy

Przy Szpitalu Kieleckim znajduje się kaplica pod wezwaniem Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Kaplica ta w obecnej postaci istnieje od 1867 roku.
Cała została wpisana do rejestru zabytków i podlega przepisom o ochronie dóbr kultury.

Telefon do zakrystii w kaplicy: 41 341 78 71.
Kapelanem szpitalnym jest ksiądz Piotr Markielowski.

Godziny odprawiania Mszy Świętej:

Niedziele i święta: godz. 10.30 (w maju, czerwcu i październiku przed Mszą Świetą Nabożenstwo).

Poniedziałek
Msza Święta jest tylko w ostatnie poniedziałki miesiąca (w lipcu i sierpniu nie ma):
w czasie letnim o godz. 18, w czasie zimowym o godz. 17.
Zapraszamy szczególnie pielęgniarki i położne. Jest to comiesięczne spotkanie dla Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich.

Wtorek, środa, czwartek, piątek: godz. 6.30 rano

W pierwsze piątki miesiąca na zakończenie Mszy Świętej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Szpital Kielecki św. Aleksandra sp. z o.o.

41-34-17-800        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.      25-316 Kielce, ul. Kościuszki 25

design:     pawelkrol.it