SZPITAL KIELECKI W MEDIACH

Pierwsze lądowanie śmigłowca ratunkowego na płycie lądowiska Szpitala Kieleckiego.
Bezinwazyjna metoda usuwania guzów macicy lub kości stosowana jest w Szpitalu Kieleckim świętego Aleksandra należącym do grupy Artmedik. O nowoczesnym rozwiązaniu oferowanym Pacjentom napisał dziennik „Echo Dnia”:
O osteoporozie, uznanej przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę cywilizacyjną, w Radiu Kielce mówił dr n.med. Arkadiusz Granek
Jedno z niewielu w Polsce Laboratorium Biomechaniki działa przy Szpitalu Kieleckim świętego Aleksandra, będącym częścią grupy Artmedik. Komu służy, jakie badania oferuje, na czym one polegają? – o tym w mediach:
W Centrum Diagnozowania Padaczki zlokalizowanym przy Szpitalu Kieleckim działa bezpłatny Punkt Konsultacyjny Diety Ketogennej pomocnej w leczeniu padaczki lekoopornej. Więcej na ten temat w materiale Radia eM:
W Laboratorium Biomechaniki w Szpitalu Kieleckim ruszył program badawczy mający na celu opracowanie nowej metody przewidywania złamań osteoporotycznych kręgosłupa. W ciągu roku bezpłatnie zostanie przebadanych 1400 osób z grupy ryzyka. Szczegóły w materiale TVP Kielce:
W lutym 2017 roku w Szpitalu Kieleckim św. Aleksandra funkcjonowanie rozpoczął Szpitalny Oddział Ratunkowy. O jego pracy informują media:
Od początku lutego 2017 roku panie rodzące w Szpitalu Kieleckim św. Aleksandra mogą przekazywać krew pępowinową na cele naukowo-badawcze. Więcej na stronie Radia eM Kielce:
Nowoczesny aparat rentgenowski znalazł się na wyposażeniu Szpitala Kieleckiego. Dzięki dostawce do łączenia obrazów będzie tu można wykonać zdjęcia, jakie na tradycyjnym sprzęcie RTG są niemożliwe - całego kręgosłupa i całych kończyn. Taką możliwość dają nieliczne ośrodki medyczne w kraju. Szczegółowe informacje na Onecie: