Bezpłatne badania endoskopowe, gastroskopii i kolonoskopii

Bezpłatne badania endoskopowe, gastroskopii i kolonoskopii

Z bezpłatnych badań endoskopowych, gastroskopii i kolonoskopii można skorzystać w Szpitalu Kieleckim. Jak informuje Magdalena Sala, kierownik ds. marketingu spółki ArtMedik, która dzierżawi szpital, z badań mogą zgłaszać się osoby pełnoletnie, które ukończyły 18 lat.

Natomiast w zasadzie nie ma górnej granicy wieku, by móc z tej formy profilaktyki skorzystać. Wszystko zależy od stanu zdrowia pacjenta – dodaje.

Osoby, które chciałyby skorzystać z bezpłatnej gastroskopii lub kolonoskopii muszą mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.

- Od 22 lutego mamy dodatkowego lekarza, dlatego badania możemy wykonywać we wtorki, środy i w czwartki w godzinach popołudniowych oraz w soboty do południa. Do tego nowego lekarza można się nawet zapisać jeszcze na termin w marcu, natomiast do dwóch pozostałych najbliższy termin to maj tego roku – dodaje Magdalena Sala.

Rejestracja na badania prowadzona jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00 pod numerem telefonu 41 266 23 00.