Nowoczesny laparoskop w Szpitalu Kieleckim

Nowoczesny laparoskop w Szpitalu Kieleckim

Szybka rekonwalescencja, mniejszy ból po zabiegu i minimalne blizny na ciele – to główne zalety operacji laparoskopowych. W Szpitalu Kieleckim św. Aleksandra wykorzystujemy obecnie jeden z najnowocześniejszych laparoskopów firmy Storz.

Najwyższa technologia tego sprzętu pozwala na obrazowanie w rozdzielczości 4K w trybie 2D i 3D również z użyciem zieleni indocyjaninowej ICG.

Laparoskop wykorzystywany jest na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym.

„Laparoskopowo leczymy już pacjentki z łagodnymi zmianami w obrębie narządu rodnego, mięśniaki macicy, zmiany w obrębie przydatków, czy ciąże pozamaciczne. 95% zabiegów na oddziale przeprowadzamy drogą endoskopową.”  -  podkreśla lek. Mateusz Lepiarczyk, ordynator oddziału.

Dla naszych pacjentek oznacza to, że po zabiegu blizny są minimalne a proces rekonwalescencji jest dużo szybszy niż w przypadku operacji otwartych. Pozwala to na niemal natychmiastowy powrót do sprawności fizycznej i dobrego samopoczucia.

Dzięki doskonałemu obrazowaniu nowoczesnego laparoskopu w najbliższej przyszłości będziemy mogli rozszerzyć naszą ofertę zabiegów o operacje endometriozy, także tej głęboko naciekającej.

Zakup zrealizowany ze środków własnych.

Placówka:
szpital kielecki