Innowacyjne zabiegi w Szpitalu Kieleckim

Innowacyjne zabiegi w Szpitalu Kieleckim

Z dumą informujemy, że na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Kieleckiego im. św. Aleksandra przeprowadzono innowacyjny zabieg vNOTES - wycięcia macicy w asyście laparoskopowej, w trybie 3D. W Polsce tę operację wykonuje jedynie kilka ośrodków leczniczych.

Chirurgia ginekologiczna vNOTES wykorzystuje dostęp pochwowy, aby operować pod dużo mniejszym ciśnieniem niż w przypadku klasycznej laparoskopii. Oznacza to, że po zabiegu blizny są minimalne a proces rekonwalescencji dużo szybszy niż w przypadku operacji otwartych.

Zabieg przeprowadzono 1 marca. Natomiast 19 kwietnia odbyła się laparoskopowa, interdyscyplinarna - operacja endometriozy z usunięciem ognisk i resekcją dyskoidalną jelita grubego.

W Szpitalu Kieleckim im. św. Aleksandra wykorzystujemy obecnie jeden                    z najnowocześniejszych laparoskopów firmy Storz. Najwyższa technologia tego sprzętu pozwala na obrazowanie w rozdzielczości 4K w trybie 2D i 3D również        z użyciem zieleni indocyjaninowej ICG.

Placówka:
szpital kielecki