Nowe zabiegi w Poradni Ortopedycznej

Nowe zabiegi w Poradni Ortopedycznej

Zapraszamy na nowe, refundowane, zabiegi do Poradni Ortopedycznej Szpitala Kieleckiego im. św. Aleksandra.

Nasza oferta poszerzyła się o leczenie:

• cieśni nadgarstka;
  • palców strzelających;
  • ganglionów.

Zespół cieśni nadgarstka (ZCN) to zaburzenie funkcji nerwu pośrodkowego w następstwie przewlekłego ucisku. Jego objawy to drętwienie i ból palców. Dolegliwości pojawiają się wielokrotnie w ciągu nocy, ale też w dzień. Ból może promieniować do przedramienia lub barku.

Palec strzelający to choroba, którą wywołuje stan zapalny ścięgien mięśni zginacza palca ręki na wysokości stawu śródręczno-palcowego. Najczęściej dotyczy kciuka i czwartego palca ręki a najrzadziej palca małego. Rozpoczyna się bezbolesnymi problemami ze zginaniem i prostowaniem palca. Schorzenie to występuje przeważnie u kobiet w wieku powyżej 40 lat.

Ganglion to powstająca w okolicy stawów i ścięgien, twarda galaretowata torbiel wypełniona płynem lub gęstą mazią. Najczęściej powstaje w okolicy nadgarstka. Nieleczony może prowadzić do znacznego ograniczenia ruchomości stawów, a w skrajnych przypadkach nawet do niedowładu mięśni. Na gangliony zdecydowanie częściej narażone są kobiety, zwłaszcza w wieku 20-40 lat.

Zabiegi wykonywane są w środy i czwartki. Rejestracja pod numerem:

41 26 62 385 od 7:00 do 19:00

Placówka: