W Szpitalu Kieleckim wznawiamy wykonywanie planowych zabiegów operacyjnych.
Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej
Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala Specjalistycznego Artmedik Sp. z o.o.
O nas
Odział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej został wyodrębniony z oddziału chirurgii ogólnej, ale zapewnić pacjentom lepszy dostęp do opieki medycznej z zakresu ortopedii.
Obecnie dysponujemy 30 łóżkami, a oddział mieści się w nowej części szpitala. Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy nowe, przestronne sale oraz część socjalną, aby czuli się komfortowo i wygodnie. Cały oddział jest obszerny, nowoczesny i reprezentuje wysoki standard na poziomie europejskim.
Ikonki
Co nas wyróżnia?
Krótkie terminy zabiegów medycznych
Zabiegi bezpłatne w ramach kontraktu z NFZ
Kompleksowa opieka medyczna
Korzystamy z najnowszych technik, implantów i biotechnologii
Wyszkolona kadra zaznajomiona z najnowszymi trendami leczenia ortopedycznego
O szpitalu
Jakie zabiegi wykonujemy?
Na naszym oddziale skupiamy się przede wszystkim na potrzebach pacjenta, jego poczuciu bezpieczeństwa i komfortu przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów operacyjnych. W swojej ofercie posiadamy szeroki zakres zabiegów ze szczególnym uwzględnieniem:
- chirurgii korekcyjnej stóp - operacje rekonstrukcyjne przedstopia obejmujące deformacje typu:
- paluch koślawy
- palce młotkowate
- paluch sztywny,
- urazy – złamania kości stopy (kość piętowa, skokowa, pozostałe kości stępu i przodostopia),
- deformacje pourazowe stopy
- artroskopii stawów kolanowych , małoinwazyjnej metodzie polegającej na wprowadzeniu do stawu kamery z niewielkich nacięć skórnych i wykonaniu napraw lub rekonstrukcji struktur wewnątrzstawowych, takich jak: więzadło krzyżowe przednie, tylne, łąkotki czy chrząstka stawowa.
- inne zabiegi ortopedyczne w obrębie kończyn górnych i dolnych. (implanty, biotechnologia)
O szpitalu
Artroskopia stawów kolanowych
Wskazaniem do wykonania zabiegu artroskopii stawu kolanowego są
- podejrzenie pourazowych uszkodzeń struktur wewnątrzstawowych (np. łąkotek),
- niestabilność więzadłowa zarówno przewlekła jak i ostra stawu – uszkodzenia,
- niestabilności rzepki/ nawracające zwichanie rzepki
- uszkodzenia chrzęstne,
- złamania śródstawowe,
- reumatoidalne zapalenie stawów,
- zmiany zwyrodnieniowe,
- obecność ciał wolnych w stawie,
- inne wewnątrzstawowe uszkodzenia.
Podczas artroskopii stawu kolanowego dodatkowo możliwe jest
- wycięcie lub naprawa łąkotek poprzez zeszycie lub zamocowanie z wykorzystaniem implantu,
- rekonstrukcja więzadeł krzyżowych stawu kolanowego przy użyciu przeszczepów mocowanych poprzez zastosowanie implantów
- rekonstrukcja więzadeł stabilizujących rzepkę
- przeszczep chrzęstno-kostny w obrębie chrząstki stawowej w przypadku uszkodzenia chrząstki stawowej/ tzw. OATS, implantacje błony kolagenowej/
- usunięcie zwłóknień śródstawowych,
- rekonstrukcja powierzchni stawowej po złamaniu,
- synowektomia w reumatoidalnym zapaleniu stawów.
Zabieg artroskopowy stawu kolanowego jest wykonywany na sali operacyjnej, najczęściej w znieczuleniu podpajęczynówkowym.
Kadra
Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów w zakresie chirurgii i traumatologii narządu ruchu oraz wysoce kompetentnego i oddanego swojej pracy personelu medycznego.
Ordynator
Lek. Tomasz Szynkarczuk
Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Lekarz z ponad 10 letnim stażem. Absolwent Akademii Medycznej w Białymstoku. Specjalizację z ortopedii oraz traumatologii narządu ruchu uzyskał w 2015. Doświadczenie zdobywał pracując w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu oraz w Szpitalu Zachodnim w Grodzisku Mazowieckim. Od września 2019 roku ordynator Oddziału Urazowo-Ortopedycznego w Szpitalu Kieleckim Św. Aleksandra w Kielcach. Lekarza Roku 2017 w kategorii Lekarz Ortopeda - HIPOKRATES RADOMSKI 2017 Człowiek pełen pasji, charyzmy z sarkastycznym poczuciem humoru. Pacjenci i ich zdrowie są dla doktora Szynkarczuka najważniejsze. Aby bliżej poznać ordynatora oddziału zapraszamy do artykułu, którego jest bohaterem.
Z-ca Ordynatora
Lek. Konrad Nowicki
Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Lekarze Specjaliści ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Lekarze Specjaliści ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Lek. Artur Rylski
Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny). Specjalizację uzyskał w 2013 roku. Wśród wielu ukończonych kursów i szkoleń są m. in.: Alloplastyka stawu ramiennego - Paryż 2016 oraz RGS piętrowy - 2016 Poznań. Główne zainteresowania to: chirurgia stawu ramiennego, łopatkowego oraz stopy i stawu skokowego.
Lek. Artur Pisarski
Absolwent II-ego Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizuje się głównie w leczeniu i diagnostyce stawu kolanowego. Doświadczenie kliniczne zdobyte w Klinice Ortopedii i Rehabilitacji II Wydziału Lekarskiego WUM Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Wykonuje zabiegi w zakresie chirurgii artroskopowej stawu kolanowego i skokowego - w tym operacje naprawcze w obrębie łąkotek i chrząstki stawowej, zabiegi rekonstrukcyjne więzadłowe- rekonstrukcje więzadeł krzyżowych kolana. Odbył liczne staże szkoleniowe w Polsce i zagranicą. Członek ESKKA – Europejskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii.
Lek. Andrzej Sawicki
Absolwent Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku. Specjalizację z ortopedii i traumatologii narządu ruchu uzyskał w 2018 roku. Doświadczenie zdobywał pracując w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu oraz w Szpitalu Kieleckim Św. Aleksandra w Kielcach. Szkolenia oraz uzyskane certyfikaty: Podstawy Ultrasonografii Biodra dziecięcego Techniką Profesora Grafa; Operacyjne leczenie halux valgus, płaskiestopy i deformacji towarzyszących-techniki podstawowe; Zaawansowane techniki artroskopii kolana; Szkolenie w zakresie leczenia złamania bliższego końca kości udowej. Pan Doktor interesuje się medycyną sportową, artroskopią oraz leczeniem małoinwazyjnym.
Lek. Sebastian Chamara
Uczelnie ukończył w 2006 roku, a specjalizację w 2015. Pracuje w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym oraz na naszym Oddziale. Pan Doktor przyjmuje również w poradniach ortopedycznych m.in. w Radomiu, Szydłowcu, Zwoleniu oraz Skarżysku-Kamiennej. Interesuje się ortopedią w zakresie chirurgii ręki.
Lek. Adrian Modestowicz-Dobrowolski
W 2012 roku ukończył Pierwszy Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację rozpoczął w Klinice Ortopedii i Traumatologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Po przeprowadzce szkolenie ukończył w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie.
Wystąpienia naukowe:
- 22 - 24 września 2016 Lublin
- XLI Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego
- Protezoplastyka stawu biodrowego w powikłaniach zrostu złamań bliższej ⅓ kości udowej.
- 11-14 czerwca 2015 Giżycko
- VI Mazurskie Sympozjum Ortopedyczne
- Trudności w zaopatrywaniu i leczeniu złożonych obrażeń stopy
- 8-10 maja 2015 Arłamów
- VI Polsko-Ukraińska Ortopedyczna Konferencja Naukowa
Wyniki i trudności leczenia złamań kości piętowej
Absolwent wielu kursów z dziedziny ortopedii i traumatologii. Doświadczenie w diagnostyce USG narządu ruchu zdobywał pod okiem dr. n. med. Małgorzaty Serafin-Król w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii.
Gdy nie ma go w szpitalu pracuje jako lekarz w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym, albo gdzieś nurkuje.
Lek. Maciej Bartnik
Absolwent wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku. W 2009 uzyskał specjalizację z ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Swoje doświadczenie zdobywał w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Obecnie pracuje w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach oraz w Szpitalu Kieleckim Św. Aleksandra w Kielcach. Posiada duże doświadczenie zawodowe w zakresie nowoczesnych technik operacyjnych chirurgii urazowej,artroskopii i endoprotezoplastyki stawów Wielokrotny uczestnik kursów i sympozjów krajowych oraz zagranicznych związanych z chirurgią urazowo-ortopedyczną i USG narządu ruchu.
Lek. Kotarowski Marcin
Specjalista neurochirurg
Lekarze w trakcie specjalizacji
Lek. Michał Wydrzycki
Lek. Zbysław Mikowski
Lek. Aliaksei Puchko
Zespół pielęgniarski
Zespół pielęgniarski
Pielęgniarka Oddziałowa
- mgr Ewelina Witkowska-Pindral
Rehabilitantki
- Paula Malarz
- Agnieszka Bińkowska
Lekarze Stażyści
Lekarze stażyści
Vitalii Izerhin
Vadim Prystrom
Galeria Oddziału
Aktualności i komunikaty
Przepuklina dysku kręgosłupa. To schorzenie powszechne i często przez pacjentów bagatelizowane. Przedstawiamy historię Roberta Kapicy, ratownika medycznego pracującego w naszym szpitalu.
Kontakt
Kontakt
- Sekretariat: 41 26 62 330
- Gabinet Ordynatora: 41 26 62 326
- Pielęgniarka Oddziałowa: 41 26 62 327
- Dyżurka Pielęgniarek: 41 26 62 331